Set HomePage Favorites

cheap nike shoes online,Best and most professional nike shoes online!

Location: Home > nike free >

KATİLİ MÜPTELA ÇIKTI

KATİLİ MÜPTELA ÇIKTI

KATİLİ MÜPTELA ÇIKTI

Giriş Tarihi:28.02.2017, 22:00 Güncelleme Tarihi:01.03.2017, 01:07

Paylaş

Edremit’te pazar günü evinde öldürülen İngilizce öğretmeni Elif Isparta’nın katil zanlısı yakalandı. Evde parmak izi bulunan uyuşturucu bağımlısı Recep K’nın üzerinden cinayeti işlediği tahmin edilen tornavida çıktı

MEHMET AKYAR - HABER ÖTESİ

26 Şubat Pazar günü Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Camivasat Mahallesi Baraj Caddesi'ndeki bir apartmana gelen bir kişi, zemin kattaki apartmanın parmaklıklarından sessizce tırmanarak ikinci kata çıktı. Açık olan balkon camından içeriye atlayarak salona açılan pimapen camı yanında getirdiği plastik tarafı kırmızı renkli ucu sivri bir tornavidayla zorlayarak açtı ve içeri süzüldü. Yatak odasının kapısını açtığında, 1967 doğumlu 50 yaşındaki İngilizce öğretmeni Elif Isparta ile göz göze geldi. Elif Isparta, evde yalnızdı.
Eşi Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Enes Isparta, deve güreşi tutkunuydu ve o hafta sonu devesiyle Çanakkale'deki turnuvaya gitmişti.
Adam, elindeki tornavidayı ne olduğunu anlamayan talihsiz kadına saplamaya başladı.

KANLAR İÇİNDE BULDU

Aynı gün yakınları, ne cep telefonundan ne de evinden Elif Isparta'ya ulaşamayınca, bir gariplik olduğunu düşünüp kocası Ali Enes Isparta'yı aradı.
Güreşleri bırakıp hemen otomobiline atlayan Ali Enes Isparta, Edremit'teki evine saat 21.00 sıralarında ulaştı. Zile basıp bir süre bekledi, ama kapıyı kimse açmadı. Kendi anahtarıyla eve giren Ali Enes Isparta, eşini yatak odasında kanlar içinde yerde yatarken buldu. Hemen polisi ve sağlık ekiplerini aradı.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü olay yeri ekipleri, Elif Isparta'nın boyun ve göğsünden defalarca bıçak benzeri bir cisimle yaralandığını ve boynunun kırıldığını belirledi.

"MİRAS KAVGASI" İDDİASI

Polis, ilk olarak zanlının eve, kimsenin bulunmadığını düşünerek hırsızlık amacıyla girdiğini, ancak Elif Isparta ile karşılaşınca boğuşmaya başladığını ve bu sırada cinayeti işlediği ihtimali üzerinde durdu. Ancak bir sorun vardı: Evden ne para ne ziynet eşyası ne de başka bir şey alınmamıştı. Ali Enes Isparta, verdiği ifadede eşi Elif Isparta'nın kardeşi Murat Denizer dışında hiç kimseyle husumeti bulunmadığını söyledi. Murat Denizer ve yeğenleriyle miras sorunu olduğunu, bu nedenle sık sık kavga ettiklerini söyledi.
Bu ifadenin ardından polis, Murat Denizer'i gözaltına aldı.
Denizer, ilk sorgusunda ablasının öldürülmesiyle bir ilişkisi bulunmadığını öne sürerek, suçlamaları kabul etmedi.

AYAKKABI İZLERİ EŞLEŞTİ

Ekipler, evde 16 ayrı kişiye ait parmak izleri ve üç farklı ayakkabı izi belirlemişti. İlk ipucu, parmak

KATİLİ MÜPTELA ÇIKTI

izlerinin analizinde ortaya çıktı. Çok sayıda sabıkası olan ve cinsel taciz suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Bursa Mustafakemalpaşa nüfusuna kayıtlı 1991 yılında doğan Recep K. adlı kişinin parmak izini belirleyen Balıkesir polisi, Ali Enes Isparta'ya bu kişiyi tanıyıp tanımadıklarını sordu.
Isparta, Recep K. ismini daha önce hiç duymamıştı. Uyuşturucu müptelası olduğu bilinen Recep K, 27 Şubat Pazartesi günü akşam saatlerinde Edremit'te yakalanarak gözaltına alındı.

SUÇ ALETİYLE YAKALANDI

Zanlının üzeri arandığında, tornavida ele geçirildi. Ayağındaki Nike marka spor ayakkabılar, olay yerinden alınan izlerle karşılaştırıldı ve ilk inceleme sonucunda eşleştiği belirlendi.
Ayrıca, Elif Isparta'nın telefonuna ait sim kart da zanlının üzerinde bulundu. Yakınları, saat 21.00'de cesedi bulunan Elif Isparta'ya ait whatsapp programına, saat 04.01'de girilip tekrar çıkıldığını söyledi.
Ayrıca, komidinin içinde 8 bin lira nakit para ile ziynet eşyalarının bulunmasına rağmen, bunlara el sürülmediğini belirtti.
Edremit Devlet Hastanesi'nde yapılan muayenede Recep K'nın yüzünde bir iki günlük olduğu belirlenen kabuk bağlamaya başlamış çeşitli çizikler olduğu ortaya çıktı. Zanlının tırnaklarından olası DNA kalıntılarının tespiti için örnekler alındı ve diğer metaryallerle birlikte Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Balıkesir polisi, delilleri hızla değerlendirerek, katil zanlısını kısa sürede yakalamayı başarmıştı.

SON PAYLAŞIMI "ECEL" OLDU

Elif Isparta, ölümünden kısa bir süre önce Facebook hesabında "İnsan bir ecelini bir de kaderini bilmezmiş. Bilinen tek şey varmış; 'sevgi'. Onun da kıymeti bilinmezmiş" diye yazmıştı.
Polis ekipleri, Edremitlileri büyük üzüntüye boğan cinayetin perde arkasını aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Geçen süre içinde gözaltına alınanların sayısı 5'e yükseldi. Sorgulamaları devam ediyor. Onların vereceği ifadeler, cinayetin neden işlendiğini ortaya çıkaracak.
Cinayeti tek kişi mi işledi yoksa başkaları da var mıydı?
Evden hırsızlık yapmadığı tahmin edilen zanlı Recep K, birileri tarafından mı yönlendirildi?

2 BİN KİŞİ UĞURLADI

Öte yandan Elif Isparta'nın cenazesi dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Seveni o kadar çoktu ki, cenaze törenine yaklaşık 2 bin kişi katıldı, katil ya da katillerine lanet okundu.
Elif Isparta'nın kızı İdil ile oğlu Erim'in annelerinin tabutuna sarıldığı an, herkesi duygulandırdı.

TÜM Üçüncü Sayfa HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

kalan karakter 1000

----------------------------------
Class List
Recommended